O nas

Wyniki: I AQUAMITYNG SZCZECIN 2017 - Pływackie Mistrzostwa Triathlonistów woj. Zachodniopomorskiego

K.S. Werwa Szczecin zostało założone 06.03.2016r. Tego dnia o godz. 18 00 w Sali konferencyjnej SDS przy ul. Wąskiej odbyło się spotkanie założycielskie. Na spotkaniu wybrano władze, zatwierdzono statut oraz sprecyzowano zadania i cele klubu.

Intencją założycieli było powołanie klubu sportowego w którym wiodącą dyscypliną będzie Triathlon. Większość członków to aktywni, bądź byli zawodnicy i trenerzy szczecińskich klubów triathlonowych.

Triathlon od niedawna przeżywa w Polsce renesans. Rzadko kiedy na krajowych imprezach triathlonowych startuje mniej niż 300-400osób przy czym kalendarz imprez jest bardzo napięty i nie można w nim znaleźć „pustych” weekendów. Wręcz przeciwnie, normą zaczyna być występowanie kilku imprez w różnych miejscach w Polsce tego samego dnia (Dekadę temu, rzecz nie do pomyślenia…). Ogromna frekwencja dotyczy jednak tylko kategorii Masters (osoby dorosłe). Zawody triathlonowe dla dzieci i młodzieży to tylko nieliczne epizody w dodatku z bardzo niską frekwencją. Popularyzacja tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży to cel nadrzędny naszego stowarzyszenia. Uważamy, że należy zadbać o to by tak piękna i zdrowa – mało kontuzji – dyscyplina była uprawiana przez szersze grono dzieci i młodzieży! Dołożymy wszelkich starań jako stowarzyszenie aby Triathlon był równie popularny wśród dzieci i młodzieży jak wśród dorosłych.

Deklaracja członkostwa KS Werwa

Dane do przelewu:
76 1950 0001 2006 0001 9243 0002 (Idea Bank)
Klub Sportowy Werwa Szczecin
Szczecin 71-667, Cedyńska 20/7

W tytule przelewu prosimy o wpisanie imienia i nazwiska zawodnika z dopiskiem Kwartalna opłata członkowska wraz ze wskazaniem kwartału.